České Středohoří

Omlouváme se žádné výsledky nalezeny

Poznejte úchvatnou a pestrou krajinu Českého středohoří, která takřka celá patří do stejnojmenné chráněné krajinné oblasti. Rozprostírá se na severu Čech po březích dolního toku řeky Labe.
Královnou Českého středohoří je nazývána jeho nejvyšší hora Milešovka (837 m n. m.). Vydejte se na její vrchol a dočkáte se jednoho z nejkrásnějších rozhledů, který si můžete v ČR dopřát.
Na některé z výprav si rozhodně nenechte ujít návštěvu významných hradů, zámků a pevností, jež jsou v oblasti rozesety. Ve stometrové výšce nad řekou Labe ční na vysoké skále hrad Střekov. Králem Středohoří zase bývá nazýván hrad Hazmburk.
Zavítejte na barokní perlu severu – malebný zámek Ploskovice. Nad řekou Ohře pak oceníte krásu zámku Libochovice. A zámek Velké Březno patří mezi nejmenší a nejmladší zámky u nás. Za zmínku stojí také terezínská pevnost, která nebyla nikdy dobyta.
Když vyjde počasí, vyrazte s rodinou krajinou Českého středohoří po některé z cyklostezek. Zvolte krátké vyjížďky či delší trasy, v sedle kola si rozhodně přijdete na své.

Hledat
0 Dospělých
0 Dětí
Mazlíčci
Velikost
Cena
Vybavení
Zařízení

Porovnat zápisy

Porovnat
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!