Jeseníky

Omlouváme se žádné výsledky nalezeny

Na severu Moravy a v jižní části Slezska leží co do plošné výměry nejrozsáhlejší pohoří v ČR – Nízký a Hrubý Jeseník, obecně známé jako Jeseníky. Jsou druhým nejvyšším pohořím v Česku, jehož nejvyšší hora je Praděd (1491 m n. m.).
Až zavítáte do Jeseníků, bude to dovolená se vším všudy. Užijete si skvělé zážitky, a to v každém ročním období. Pokud holdujete sjezdovému lyžování či běžkám, budete nadšení z mnoha kilometrů upravených sjezdovek a vyježděných běžeckých tras. Důležitým turistickým uzlem je například Červenohorské sedlo ve výšce 1000 m n. m.
V létě se vydejte po značených trasách na pěší túry či cyklistické stezky, kterých v Jeseníkách najdete nespočet. Vystoupit můžete třeba na vrchol Pradědu s dominantní rozhlednou a televizním vysílačem.
V Jeseníkách mají z bohaté nabídky atrakcí o zábavu postaráno milovníci adrenalinu. Na procházky za krásami přírody se můžete vydat do Národních přírodních rezervací Králický Sněžník, Rejvíz či Šerák-Keprník.
Rozvinuté lázeňství pak láká turisty k odpočinku a relaxu do lázní Velké Losiny, Priessnitzových léčebných lázní Jeseník, lázní Bludov či do horských lázní Karlova Studánka.

Hledat
0 Dospělých
0 Dětí
Mazlíčci
Velikost
Cena
Vybavení
Zařízení

Porovnat zápisy

Porovnat
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!