Kokořínsko

Omlouváme se žádné výsledky nalezeny

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se nachází ve Středočeském kraji a je oblíbená zejména pro rozsáhlé lesy se skalními útvary a velkou sítí turistických cest a cyklotras.
Pokud si chcete užít aktivní dovolenou plnou procházek a poznávání přírodních krás, je pro vás divoká příroda Kokořínska ideálním cílem.
Hojné pískovcové skály, které na svých výpravách uvidíte, vám vyrazí dech. Na některých jsou vytesané reliéfy, podle nichž dostaly názvy – Čertovy hlavy, Had atd.
Výstup na skály je adrenalinovým zážitkem. Nemusíte přitom být horolezci, abyste se dostali na některé vrcholy. Skalní seskupení lemují cestičky s vytesanými schody a řetězy jako zábradlím. Roztodivných skalních útvarů je na Kokořínsku celá řada. Stačí si jen určit, které ten den navštívíte.
Při poznávání historie určitě nevynechejte hrad Kokořín, který se vypíná nad Kokořínským dolem.
Přírodní rezervace kopce Vlhošť (614 m n. m.) je nejvyšším bodem Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Zalesněné území je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů, včetně chráněných měkkýšů a pavouků. Spatřit tu můžete i sokola stěhovavého.

Hledat
0 Dospělých
0 Dětí
Mazlíčci
Velikost
Cena
Vybavení
Zařízení

Porovnat zápisy

Porovnat
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!