Lužické hory

Omlouváme se žádné výsledky nalezeny

Nejsou příliš vysoké, přesto jsou to hory se vším všudy. Lužické hory najdete na severu Čech a jsou oblíbenou oblastí pro pěší turistiku.
Nejvyšší vrcholy Lužických hor nedosahují ani výšky 800 m n. m. O výšku ale nejde. Jsou zajímavé svou členitostí. Najdete v nich pískovcové útvary, vulkanické prvky a vrcholky vystupující na kopcích nad korunami stromů. Nejvyšším bodem je hora Luž s nadmořskou výškou 793 m n. m.
Tipů na výlet je v Lužických horách nespočet. Vydejte se pěšky nenáročnou stezkou například k Panské skále (lidově Varhany), která leží mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Tento pozůstatek čedičového návrší je národní kulturní památkou. V roce 1952 se u ní natáčela i legendární pohádka Pyšná princezna.
Vaším dalším cílem může být Dutý kámen, 600 metrů dlouhý skalní hřbet tvořený křídovým pískovcem a vyvřelou horninou zvanou polzenin. Nahoře najdete vyhlídku z roku 1913 s rozhledovou růžicí a slunečními hodinami na osmihranném kamenném stole.
Po Lužických horách můžete vyrazit i na kole, čeká vás spousta pěkných cyklostezek s celou řadou zajímavých zastavení u historických památek, jeskyní a dalších přírodních zajímavostí.

Hledat
0 Dospělých
0 Dětí
Mazlíčci
Velikost
Cena
Vybavení
Zařízení

Porovnat zápisy

Porovnat
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!