Severní Morava a Slezsko

Omlouváme se žádné výsledky nalezeny

Severní Morava a Slezsko jsou velmi specifickými oblastmi. Najdete v nich zalesněné svahy Beskyd a Jeseníků, vodopády Bílé Opavy a kontrastem krásné přírody jsou industriální památky Ostravy, kde hraje prim ocel.
„Bo Ostrava je region razovity,“ zpívá oblíbený interpret Jarek Nohavica v jedné ze svých písní. Ostrava je známá jako ocelové město plné těžních věží a uhelných slojí. Pro někoho je to bizarní podívaná, pro jiného úchvatný pohled na historii hutního a hornického průmyslu. Nejznámější je areál dolních Vítkovic s koksovnou a vysokými pecemi Vítkovických železáren a těžní věží dolu Hlubina.
V tamním dětském světě se dosyta vydovádí děti různého věku. S dospělým doprovodem budou plnit úkoly, zvířata na venkově, sami si podojí krávu nebo nakrmí slepice. Pro nejmenší návštěvníky je v expozici spousta hraček – odrážedla, pískoviště i nahrávací studio.
Severní Morava a Slezsko však zdaleka není jen Ostrava. Zajeďte si na výlet třeba do Kopřivnice, kde se narodil významný český malíř a ilustrátor Zdeněk Burian. Navštívit tam můžete například Technické muzeum automobilky Tatra.
A nevynechejte ani nedaleký Štramberk, kde ochutnáte místní specialitu – lahodné Štramberské uši.

Hledat
0 Dospělých
0 Dětí
Mazlíčci
Velikost
Cena
Vybavení
Zařízení

Porovnat zápisy

Porovnat
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!